EKREM İMAMOĞLU ZAMLARI! YENİ İSTANBUL OTOBÜS ZAMMI! FATİH PORTAKAL YALAN! HABERTÜRK BÜLENT AYDEMİR!

33 İzlenme
Published
Ekrem İmamoğlu'nun karnesi! "Her şey çok zamlı olacak!"
Seçildiği günden bu yana vatandaşlara hizmet yerine üzgü veren CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı zamlarla da vatandaşın belini büktü. Son olarak İstanbul'da ulaşım ücretlerine yüzde 35 oranında zam geldi. Alınan karara göre; tek biniş ücreti 2,60'tan 3,50'ye yükseldi.
CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiği günden beri halk ile dalga geçmeye devam ediyor.
İşte Ekrem İmamoğlu'nun zam karnesi:
23 Haziran seçimleri sonrasında göreve gelen CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu meydanlarda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte verdiği işten çıkarma olmayacak sözünü tutmayarak 5 bine yakın işçiyi kapının önüne koymasının ardından şimdi de İBB iştiraklarına ait üren ve hizmetlerde zam üstüne zam yapmaya devam ediyor.
Halk Ekmek'te yüzde 40 zam
İstanbul'da taksilere, otobüslere, dolmuşlara, suya, otoparka gelen zamların ardından bir fiyat arışı da Halk Ekmek'te gerçekleşti. İBB iştiraki Halk Ekmek'te poşetli ürünler yüzde 40'a varan oranlarda zamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde aldığı kararlarla ulaşımda zam uygulamaları peş peşe uygulandı.

Örneğin: Akdeniz ekmeği 1.50' TL'den 2.00 TL'ye

Çavdar ekmek 2.50 TL'den 3.40 TL'ye

Glutensiz ekmek 0.30 TL'den 0.50 TL'ye

Sandviç Ekmek 2.50 TL'den 3.50 TL'ye yükseltildi.
İSBİKE ve İSPARK'a zam
Saatlik kiralama 2.5 TL olan bisiklet kiralamaları 3.5 TL'ye çıkarıldı. Abonelik ücreti ise 59 TL'den 99 TL'ye çıkartıldı. İSPARK Belgrad ormanları giriş fiyatını yüzde 50 arttırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İSBİKE'ye ve İSPARK'a yüzde 40 ve yüzde 50 oranında zam yaptı.

Servislere yüzde 13 zam
Seçimden önce "ücretsiz okul servisi" gibi vaatler veren Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri fos çıktı. Okul servislerine yüzde 13 oranında zam yapılan İstanbul'da, taksi ve minibüs ücretlerine de yüzde 25 oranında zam yapıldı.

Ayrıca "24 saat ulaşım" diyen İmamoğlu, gece hizmet verecek olan toplu taşıma araçlarında "farklı tarife" uygulanacağını açıkladı. Buna göre 00.30-05.30 arasında belediyenin toplu taşıma araçlarını ya da metroyu kullananlar 2 katı ücret ödeyecek.
Taksiye yüzde 25 zam

UKOME kararları kapsamında, taksi taşımacılığı ücretlerinde mevcut ücretler üzerinden ortalama yüzde 25 artış yapılarak, açılış ücreti 5 lira, mesafe tarifesi 3,10 lira, yolculuk başına minimum ücret ise 13 lira olarak belirlendi.

Taksi açılış ücreti: 4 TL - 5 TL

Taksi indi-bindi ücreti: 10 TL - 13 TL

Taksi kilometre ücreti: 2,50 TL - 3,10 TL

Minibüs indi-bindi ücreti: 2,00 TL - 2,50 TL

Okul servisi en kısa mesafe: 215 TL - 243 TL

Minibüs ücretleri 2 TL'den 2.5 TL'ye yükseldi
Minibüs ücretleri yüzde 25 artırılırken, öğrenci 0-6 kilometre 1,5 lira, 6 kilometre sonrası 2 lira, 0-2 kilometre aralığı ücret (indi-bindi) ise 2,5 lira oldu.

Taksi dolmuş ücretlerinde yüzde 24 artış yapılırken, öğrenci servis araçlarında mevcut ücretler üzerinden yüzde 13 artış yapılarak, en kısa mesafe 0-1 kilometre için tarife 243 lira olarak tespit edildi.
Vapurlar da es geçilmedi
Şehir hatları İstinye - Çubuklu Arabalı Vapurları araç geçiş ücretlerine yüzde 20 ve Harem - Sirkeci araç geçiş ücretlerine yüzde 10 artış uygulanması kararları alındı.
Yeni zamlar bugün geldi
İstanbul'da ulaşım ücretlerine yüzde 35 oranında zam geldi. Alınan karara göre; tek biniş ücreti 2,60'tan 3,50'ye yükseldi.

Çığ yalanının ardından Bülent Aydemir'den çark, Habertürk'ten özür.
Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan için ''Bahçesaray ilçesine gitmek için kendine yol açtırırken çığın olduğu" şeklinde bir yalan ortaya atmıştı.
...

Onlarca insanın hayatını yitirdiği afeti fırsat bilen CHP ve yandaşı medya organları siyasi prim peşine düşerek "Başdanışman tedbirsizlik yapıp iş makinaları ile yola çıktı" yalanına sarılarak algı peşinde koştu.

İşin aslı, Gülşen Orhan'ın açıklamalarıyla ortaya çıktı. Orhan, "Vardığımda, kalabalık bir insan grubu, jandarma ekipleri, AFAD il müdürümüz ve ekibi çalışma yürütüyorlardı. Oradaki yetkililerden bilgi almak için araçtan indikten iki dakika sonra çığ hepimizin üzerine düştü. Ben vardığımda herhangi bir iş makinası çalışmıyordu. Benim yanımda da hiç bir iş makinası yoktu ve olamazdı da. Çalışmalarla ilgili hiç bir direktifim veya tavsiyem olmadı. " dedi.

Yalan'ın ortaya çıkmasının ardından Bülent Aydemir, çark ederek özür diledi.

FOX TV Ana haber spikeri Fatih Portakal'dan da Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a iftirası sonrası özür...

VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYIN Kİ ÖNERİLSİN. PAYLAŞARAKTA DAHA ÇOK KİŞİNİN GÖRMESİNE VESİLE OLABİLİRSİNİZ. TAKİP VE İLETİŞİM: instagram.com/melihesatacil
LÜTFEN ABONE OLUP, BİLDİRİMLERİ AÇARAK DA KANALIMIZA DESTEK OLUN...

#ekremimamoğlu #istanbul #fatihportakal
Kategori
İstanbul
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.