Ferdi'den Derya'ya Sürpriz! - Sahilde Baş Başa.. - Ulan İstanbul 16. Bölüm

35 İzlenme
Published
Ulan İstanbul 16. Bölüm - Ferdi'nin Derya'ya Yazdığı Şiir:
Elimle Koymuş Gibi Buldum
Hiç Sevilmemişliğini
Ben Sevdanın Polisi
Sen Kalbimin Hırsızı


Doğan’ın hırsız olduğunu öğrenen Ceyhun, Kandemir ve çetesini gözetim altına alıyor.
Ceyhun’un, Doğan’ın hırsız olduğunu öğrenmesiyle çete, şimdiye dek yaşamadığı şoku yaşar. Başarılı komiser, Nevizadeler’i bu kez fena köşeye sıkıştırır. Hemen durumu toparlamaya çalışıp, kendilerince bahaneler uydurmaya başlayan çetenin çelişkili ifadeleri Ceyhun’u iyice şüphelendirir. Duydukları ile tatmin olmayan Ceyhun, Esra ile beraber Nevizadeler’i takip kararı alır.

Ceyhun ve ailesini kendine küstüren Nevizadeler, yaptıklarına bin pişman olurlar. Genç komiserin radarından bir an önce çıkmak için kendilerini affettirmek zorundadırlar. Ceyhun’u kolay kolay yumuşatamayacakları anlaşılınca çete, Şehriban ile yakınlık kurmaya çalışır. Fakat biricik oğluna yapılanları Şehriban’ın da affetmeye hiç niyeti yoktur.

Karlos ve Ferdi’nin sahip çıktıkları sokak çocuklarından birinin uyuşturucu işine bulaştığının ortaya çıkması üzerine çete hemen duruma el koyar. Sokak çocuklarını uyuşturucu satıcısı olmaya zorlayan Kutalmış’a gününü göstermek üzere harekete geçerler. Çete, operasyon için binbir kılığa girerken, peşlerine düşen Ceyhun ise gölge gibi her attıkları adımı takip etmektedir.

İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi; "Adaletli Çalmak"tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır'dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir'in eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan'ın kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir...
Kandemir ve çetesi İstanbul'un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Bu yalandan ailenin babası Kandemir ve sözde çocuklarının eve yerleşecekleri gün, bir sürpriz misafir daha katılır aralarına... Derya'nın da ekibe katılmasıyla Kandemir ve 5 çocuğundan oluşan Nevizade Ailesi son şeklini alır. Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir.

Ulan İstanbul Tüm Bölümler - https://www.kanald.com.tr/ulan-istanbul/bolumler

#Ulanİstanbul
Kategori
İstanbul
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.