Kelebekler Vadisi Ve Boynuzbükü Koyu Fethiye Muğla 4K UHD

19 İzlenme
Published
https://www.youtube.com/channel/UC8wvSO_LvTBJsXUjhnLEIGw/join
ISBN 978-605-88104-0-2
Kelebekler Vadisi Ve Boynuzbükü Koyu Fethiye Muğla 4K UHD
Kelebekler Vadisi, etrafı 350 metreye ulaşan dik kayalıklarla çevrili, Ölüdeniz’den 5 km uzaklıkta yer alan cenneti andıran bir doğal güzellik. Vadi, Akdeniz Bölgesinin endemik bitkileriyle ünlü dağı Babadağ’ın eteklerini süsleyen ülkemizin en güzel 10 doğal güzelliğinden biri.
Doğal güzellikleri nedeniyle 1995’te birinci derecede doğal sit alanı ilan edilmiş vadi, Türkiye’deki doğa ve kamp turizminin en önemli adreslerinden.
Adını barındırdığı 80’den fazla kelebek türünden alan vadi, çevresindeki dağlar nedeniyle çevreden izole konumda. Vadiye giden birçok kişi uçuşan binlerce kelebekle karşılaşacağını düşünüp yanılıyor. Kelebekler, sezonda vadinin derin noktasındaki nehir ve şelaleler civarında görülebiliyor. Denize girmek, kamp yapmak için ideal. Ölüdeniz’den kalkan teknelerle gidilebiliyor, karadan araçla ulaşım imkanı yok.
Boynuzbükü Koyu
Göcek'te bulunun ve 12 Adalar olarak adlandırılan koylardan biri olan Boynuzbükü Koyu, Fethiye'nin mavi sularını keşfetmek isteyen tatilcilerin en çok tercih ettiği koylardandır. Fethiye ve Göcek'ten düzenlenen turlar ile denizden ulaşma olanağının olduğu koy, oldukça sakin bir denize sahiptir. Karadan ulaşımı tercih edenler için Boynuzbükü Koyu Dalaman Havalimanı'na 25 km mesafededir.
Çam ağaçlarıyla çevrili olan Boynuzbükü Koyu'nda bir de restoran yer almaktadır. Burada dinlenirken yemeğinizi yiyebilir ve koyun keyfini çıkarabilirsiniz. Tesisin hemen arkasında kendilerine ait meyve ve sebze bahçeleri bulunmaktadır. Fethiye'nin ziyaretçilerini karşılayan temiz havası, masmavi denizi ve huzurlu doğasının etkilerini tamamen görebileceğiniz Boynuzbükü Koyu, mükemmel bir durak olacaktır. Göcek'e kadar geldiyseniz 12 Ada turlarını mutlaka denemelisiniz.
Bu koy Günlük ağaçları ile kaplıdır ve bölgeyi keşfetmek için etrafta bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bitkiler, kuşlar ve yaban hayatın birçok çeşidini bu koyda bulabilirsiniz. Koyda hali hazırda yelkencilerin uğrak alanıdır.

---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak Sökmen
Çekim Tarihi : 06.07.2021
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 03.08.2021
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/MehmetSokmenAntalya
Kategori
Fethiye
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.